Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Współcześnie kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/endokrynologia-ginekologiczna

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, wskutek tego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez ekspertów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, jednakowoż przede wszystkim również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje co niemiara radości, ale także o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wobec tego także zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających szczególne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są korzystne warunki medyczne. Lekarze troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednak również o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, które może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.