odwyk alkoholowy 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, które pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

alkoholizm leczenie

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być pilnowane przez zespół zawodowców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, należy asystować w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed nawiązaniem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasem jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga też rozpocząć debatę na temat przystępnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma stosownego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, kłopoty z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.