odtwarzacze samochodowe 

Poprzez długi czas multimedia automobilowe ograniczały się do przeznaczeń jedynie w wysokiej klasy wozach, limuzynach oraz wehikułach rekreacyjnych. Projekt oglądania filmów bądź grania w gry w samochodzie trafił do kluczowego nurtu zainteresowania na świecie dopiero w późnych lat 90-tych i wczesnych XXI wieku, a nawet wówczas multimedia automobilowe były w kolosalnej mierze ograniczone do kosztownych jednostek wideo oraz nieporęcznych magnetowidów bądź dużych systemów DVD.

nawigacja z android car

Multimedia do auta: co się dzieje obecnie?
Dzisiaj multimedialne dyspozycje są osiągalne dla wszystkich kierowców, co jest zauważalne w bogatych w funkcje autach. Właściwie to, nie ma prawie jakichkolwiek ograniczeń co do sposobu konfigurowania automobilowego systemu multimedialnego, a jedyną pewną kwestią jest to, że potrzebujesz również komponentu audio, jak oraz wideo.

Istnieją dziesiątki różnych sprzętów oraz wyposażenia i wszelkie muszą ze sobą współdziałać w samochodowych multimediach. Zazwyczaj umieszcza się je w ramach trzech podstawowych kategorii:

•    ekwipunek audio
•    sprzęt wideo
•    źródła mediów

Część audio automobilowego systemu multimedialnego z reguły składa się z istniejącego systemu dźwiękowego, chociaż są miarodajne różnice. Niektóre z komponentów audio, które na ogół znajdują się w automobilowych systemach multimedialnych, obejmują:

•    jednostkę główną
•    głośniki
•    procesor dźwięku
•    słuchawki

Słuchawki wolno odnaleźć już w przeciętnych automobilowych systemach audio, lecz są one znacznie częściej wykorzystane w połączeniu z multimedialnymi wozami. Przewodowe słuchawki potrzebują gniazda słuchawkowego w jednostce kluczowej, odtwarzaczu wideo lub w innym miejscu, natomiast słuchawki bezprzewodowe są w stanie wykorzystywać sygnały podczerwieni lub RF.

Większa część innych składników audio jest niesłychanie podobna do tych w stereotypowych samochodowych systemach audio, z kilkoma odstępstwami, takimi jak jednostka główna. W trakcie gdy w konfiguracji multimedialnej można używać pospolitego radia samochodowego, jednostki z głowicami wideo są znacznie prawidłowiej dopasowane do celu.

Jak wybrać?
To w głównej mierze powinno być przemyślane już na poziomie wybierania samochodu. Jeżeli tudzież zabieramy się za wyposażenie już później przede wszystkim musimy wziąć pod szczególną uwagę elementy takie jak: budżet, zastosowanie, częstotliwość użytkowania. Całe szczęście nowoczesne marki dają nam do dyspozycji całościowe rozwiązania, a sprzedawcy systemów multimedialnych do aut są niezmiennie gotowi do pomocy w wyborze tego najbardziej poprawnego. Warto jednakże wcześniej samemu zrobić rozeznanie w opcjach oraz cenach na rynku, żeby nie dać się naciągnąć.