Modyfikacje w Krakowie są przydatne

Głównym z trudnych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest stan dróg. Polskie gminy nie są dostosowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby aut na polskich drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji które powinno rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Spośród pozostałych miast, nowe projekty drogowe w Krakowie silnie się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje remont przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi drogami i naprawy istniejących tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również lepszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.