jak ćwiczyć mięśnie kegla u mężczyzn

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla kulki do ćwiczeń

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one porządnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, ale pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, zwykle wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z w pewnych sytuacjach można też ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można obecnie kupić dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają korzystne rezultaty. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Kobiety, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt w trakcie porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się także problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.