hydrolat w ciazy

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem użytkowane, albowiem mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Bezbłędnie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać według ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, niemniej jednak oraz o naturę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.